Эрбий марки, хімсклад

Загальна характеристика

Эрбий — це рідкоземельний елемент № 68 III групи таблиці Менделєєва Д. І., в якій він позначений як Er. Це м’який сріблясто-білий метал. Відноситься до групи лантаноїдів. Атомний вага 167,26. Був відкритий в 1843 р. шведським вченим Мосандером. Він зумів виділити цей елемент з мінералу, який був знайдений поряд з містечком Иттербю. В честь цього містечка эрбий і отримав ім'я. Його поширення в літосфері близько 3,3 г/т. При витяганні з руди він концентрується разом з іншими важкими лантаноїдами. Його отримують електролізом розплаву ErCl3 разом з хлористими солями натрію, калію і кальцію.

Фізико-хімічні властивості

Щільність эрбия 9,062 г/см3. Він має гексагональну решітку з параметрами = 0,55 874 нм і, а = 0,35 588 нм. Температура плавлення досягає 1522 °C, t° кипіння 2510 °C. Валентність +3. Легко вступає у взаємодію з киснем і галогенами: бромом, йодом, фтором, хлором з утворенням солей.

Атомний номер Er Атомна (молярна) маса г/моль Ступінь окислення Щільність [г/см3] Температура плавлення t°С Температура кипіння t°С Теплота плавлення кДж/кг
№ 67 167,26 2, 3 9,062 1522°С 2510°С 398

Застосування

Використовується в ядерній енергетиці, в волоконної та лазерній оптиці. Він сприяє активації фосфору при виплавці феритів і магнітних сплавів заліза з нікелем і кобальтом. Оксид Er2 O3 (іноді борат) в суміші з оксидом урану помітно покращує энергораспределение, а також техніко-економічні показники і безпеку реакторів РБМК. Эрбий присутня в регулюючих стрижнях атомних котлів. Як і інші метали з групи лантаноїдів, він випускаються у вигляді кола, дроту, листів і т. п. У виготовленні оптичних волокон кварцовий розплав додається оксид Er2 O3. У виробництві високоефективних лазерів також застосовуються монокристали оксиду. Оксид Er2 O3 входить до складу лазерних стекол, люмінофорів, спеціальних керамік. Його ГДК у повітрі не більше 4мг/м3. Солі эрбия служать для виплавки пофарбованого скла, а також спец. скла з великим коефіцієнтом поглинання інфрачервоних променів. Визначення домішки оксидів эрбия спектральним методом нормує ГОСТ 23 862.22−79. Цей стандарт обумовлює метод колориметричного визначення хрому в эрбии.

Поставка

Поставляємо сертифікований прокат на основі эрбия. У специфікацію включено дані за відсотковим складом і механічними якостями продукції. У нас легко купити оптом будь-напівфабрикати для масштабних виробництв. Ми також співпрацюємо з роздрібними покупцями. Високий рівень сервісу і оперативність обслуговування є обличчям нашої компанії.

Купити за оптимальною ціною

На складі компанії «Elektrovek-сталь» завжди в наявності прокат з рідкоземельних металів за оптимальною ціною. Вона формується з урахуванням європейських ставок на кольорові метали без включення додаткових витрат. Поставляємо сертифіковану продукцію вітчизняних і зарубіжних виробників. Співпраця з нами дає ряд переваг. Наші фахівці будуть раді надати консультативну допомогу при купівлі будь-яких сплавів, від правильного вибору якої буде залежати працездатність і довговічність обладнання. Ми допоможемо визначити не тільки оптимальні параметри виробу, але і запропонуємо кращу ціну.