Новини

змінити період

Російський інвестор відмовився від Лієпайського металургійного заводу в Латвії

Тривали протягом двох місяців переговори в російській компанії «Дальполіметалл» призвели до того, що керівництва компанії вирішило відмовитися від подальших інвестицій в акції латвійського заводу «Стамбул металург», як кажуть неофіційні джерела.

Як вказують всі ті ж неофіційні джерела, основною причиною стало те, що латвійська держава прийняло не надто активну участь в проведені переговорах, і саме через це і було прийнято таке рішення.

Відразу ж безпосередньо після переговорів, було направлено офіційний лист до компанії, яка проводить консультації в клубі кредиторів заводу «Стамбул металург», з інформацією про те, що не вдалося досягти необхідної форми домовленості з найбільшими акціонерами заводу. Але за неофіційною інформацією, насправді інвестор прийняв рішення відмовити в наданні інвестиційного вкладення через пасивного ставлення латвійської держави до безпосередньої участі в проекті із залучення приватних фінансових коштів для того, щоб врятувати Стамбул металургійний завод.

Як стало відомо, найбільший акціонер російської компанії зустрівся з міністром економіки латвійської держави з метою переконати латвійських представників в своїх найчесніших і серйозні наміри. Спеціально для цього було надано гарантійний лист про те, що в банку було зарезервовано двадцять п'ять мільйонів євро для вкладення в латвійський транспорт і металургію, підписана ніким іншим, як самим віце-президентом «Промсвязьбанка». Також і бюро латвійського прем'єр-міністра було повідомлено про повну готовність банку почати безпосереднє фінансування даного проекту.

Але при цьому представник російської компанії заявив, що компанія бажає бачити набагато більш чіткі позиції латвійської держави щодо їх пропозиції. Як в результаті він поінформував у своєму інтерв'ю, уряд Латвії було добре поінформоване про те, що в їх розпорядженні вже є практично все, що було необхідно для відновлення нормального функціонування підприємства, але вони не зробили нічого.

З боку представників латвійської держави, навпаки, інші твердження, які повідомляють, що гарантійний лист не було настільки переконливим, як про те говорить російська сторона.

Дивитися всі новини