Новини

змінити період

Новий замінник карбіду вольфраму фінського виробництва

Нещодавно фінські вчені винайшли абсолютно новий унікальний матеріал, який стане гідною альтернативою карбіду вольфраму. Центром технічних досліджень (VTT) протягом майже трьох років розроблявся і вдосконалився як склад нового сировини, так і технологічний процес його виробництва. За своїми основними характеристиками, таким як міцність, твердість і стійкість до зношування фінський винахід абсолютно не поступається своєму прототипу — КАРБІДНИЙ з'єднанню вольфраму. Тому нову сировину буде дуже затребуване в багатьох галузях промислового комплексу. Адже через популярність з'єднань вольфраму кількісні запаси даного матеріалу зменшуються з катастрофічною швидкістю, тому якісний замінник важливого стратегічного продукту буде просто необхідний.

До речі на відміну від сплаву на основі кобальту і вольфраму карбіду нове фінське винахід цілком безпечно як для людського здоров'я, так і для екології. Також новий матеріал, крім гарної опірності зносу і значним характеристикам твердості, дуже стійкий до впливу високих температур. Якщо врахувати той факт, що подібний напівфабрикат може проводитися з цілком поширеного і щодо недорогого сировини, то його важливе виробниче значення не викликає ніяких сумнівів.

Такий виріб відмінно підійде як для виробництва лез різних дробильних агрегатів або металорізальних верстатів, так і для надміцних інструментів. Крім того матеріал з високими робочими параметрами можна широко використовувати у військовій сфері для виробництва надійних захисних жилетів або броні для техніки. Особливі мікроскопічні нано частинки, які задіяні у виготовленні даного продукту, дозволяють змінювати його основні характеристики в залежності від кінцевого призначення. Для одних напівфабрикатів початковий склад може бути більш міцним, для інших — більш м'яким.

Нове і дуже важливий винахід наукового товариства може змінити ситуацію на металевому ринку докорінно, заповнивши дефіцит важливого стратегічного і промислового матеріалу і здешевив його отримання. Найпоширенішою сировиною, яке застосовується у виробництві, стане гарантією того, що дефіцит такого продукту настане ще дуже не скоро.

Дивитися всі новини