Новини

змінити період

Мельхиоровая посуд і її властивості

Мельхіорову посуд часто застосовують для сервірування столу у свята, під час прийому гостей. У цьому посуді не готують, щоб поставити його на вогонь, а тільки подають в ній різні страви. Відмінність мельхіоровій посуду в тому, що виглядає вона красиво і шикарно, не знати людям важко відрізнити її від срібної, хоча за ціною вона дешевша. Але потрібно враховувати, що з мельхіору, як і в сріблі, можуть бути виготовлені тільки певні різновиди посуду.

Мельхіор являє собою сплав міді та нікелю, а нейзильбер — сплав міді та цинку. Зовні посуд і прикраси з таких сплавів серебрят, лужат або нікелюють. Використовуються і поєднанні різних видів оздоблень. Одне з найцінніших властивостей мельхіору -коррозійная стійкість. Цей матеріал не втрачає виду ні в воді, ні на повітрі. Завдяки підвищеному вмісту нікелю, а також марганцю і заліза, посуд з мельхіору має і кавитационной стійкістю. Їй не страшна морська вода і водяна пара.

Існують також сплави, які застосовуються для морського суднобудування — з них виробляють конденсаторні труби та інші вироби. Через високий вміст нікелю мельхіор має срібний відтінок. Нейзильбер і латунь з срібним покриттям колись теж називали мельхіором. Мельхіор, оброблений посрібленням, майже не відрізняється від срібла, проте він істотно дешевше і, що важливо, міцніше цього благородного металу. Для виготовлення посуду і столових приладів найчастіше застосовують мельхіор з близько 20-процентним вмістом нікелю і 80-відсотковим вмістом міді. Покриття представляє собою срібний шар товщиною близько однієї третини міліметра.

Чудовий зовнішній вигляд робить мельхіорову посуд гідною прикрасою святкового столу. Плюсом є і те, що такий посуд можна підігрівати, щоб страви залишалися гарячими довгий час. Відрізняються мельхіорові вироби практичністю. Вони не б'ються і не гнуться, довго служать. Але її необхідно не тільки мити, але і полірувати, а також час від часу оновлювати сріблення. Полірують її в спеціальній машині, використовуючи для цієї мети сталеві кульки. При покупці посуду з мельхіору пам'ятайте, що вона може бути призначена тільки для сервірування. Каструль, сковорідок та іншого посуду для приготування страв з цього сплаву не виробляють. Тому поява в продажу таких предметів має насторожити кожного покупця.

Дивитися всі новини