Новини

змінити період

Користь від міді в побуті

Прикраси і інші предмети з міді сьогодні не рідкість. І головне, що варто керуватися при виборі, це не тільки їхня краса, а й вплив на організм людини. Мідь важлива для здоров'я, завдяки їй нормально здійснюються багато процесів в організмі. Залишкова мідь сприяє виробленню антитіл у захисній системі. Також мідь має протизапальний ефект. Вона застосовується під час лікування ревматизму. Крім цього, велике значення цієї речовини для зміцнення, зростання і розвитку кісткової системи. Завдяки міді посилюється поглинання заліза з гемоглобіну крові.

Мідь — природний елемент, і вона міститься в деяких продуктах, а також у воді. Також вона має здатність, на відміну від багатьох інших елементів, вбиратися через шкіру. Саме тому носіння мідних магнітних прикрас може впливати на самопочуття людини. Коли хтось їх носить, його кров може проходити через магнітне поле. Це силове поле створює поляризацію, що зменшує можливість склеювання кров'яних тілець між собою. Щоб ефект був найбільш повним і позитивним, мідний магнітний браслет корисно носити в області суглоба.

Лікується міддю можна і по-іншому. Ця речовина є тонізуючим засобом для таких органів, як печінка і селезінка. Сприяє вона і поліпшенню роботи лімфатичної системи. Мідь добре застосовувати людям, схильним до накопичення зайвої ваги через затримку води в організмі. Старі мідні монетки, до 1961 року випуску, можна прикладати до шиї ззаду при шумі у вухах. Для зняття головного болю їх прикладають на хворе місце. Мідні пластини сприяють мінеральному і водного обміну, допомагають від безсоння, заспокоюють. Однак є і побічні ефекти. Деякі люди схильні до тривожності при контакті з міддю.

Так як мідні предмети і прикраси зустрічаються в побуті часто, важливо, щоб вони добре виглядали, чи не були позеленілими або тьмяними. Для цього їх радять натирати розрізаним навпіл лимоном, а потім почистити щіточкою і прополоскати чистою водою. Блиск міді надає суміш борошна, оцту і солі. Не використовуйте позеленілу або посірілу посуд — вона стає токсичною. Дуже брудну мідну начиння або прикраси можна вичистити, поклавши їх в розчинений оцет, додавши сіль, і закип'ятити. Для чищення старовинних монет від зелених плям помістіть їх в 10% розчин лимонної кислоти. Від плям жовтого кольору позбавить 9% оцет. Червоний наліт видаляється 5% розчином аміаку.

Дивитися всі новини